HABERLER

Yayın Tarihi

24.06.2022


Okunma

289 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

OSB VE SANAYİCİLERİN İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN JANDARMA KARAKOL KOMUTANLIĞI HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR


Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi pandemiye rağmen son beş yıldır yatırımlar artarak hızla ivme kazandı. Bu olumlu gelişmelerin yanı sıra hurda vb. hırsızlık girişimleri gibi olumsuzluklar da OSB'de artmış bulunmakta. Bu nedenle sanayi tesislerinin ve çalışanların güvenliğini teminen bölge girişinde Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı'na ait 3000 metrekare alan üzerine yaklaşık 350m2'lik Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası yapılması planlandı ve İl Jandarma Alay Komutanlığı ve OSB Bölge Müdürlüğü arasında yapım organizasyonu ile ilgili protokol imzalandı.

Maliyeti yaklaşık 2.000.000TL tutarındaki Jandarma Karakol Binası inşaatı yapım işi'nin OSB adına açılacak hesaba katılımcılar tarafından yapılacak bağış karşılığında OSB tarafından yapılması kararlaştırılarak bu konuda T.C.SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'nden onay alındı. Söz konusu binanın kaba inşaatı OSB sanayicilerinden Eruslu Sağlık Ürünleri San.ve Tic.A.Ş. tarafından yapıldı. Jandarma Karakol Binası inşaat yapım maliyeti olan yaklaşık 1.200.000TL'nin karşılanabilmesi için OSB adına açılan hesaba OSB sanayicileri tarafından yapılan bağış karşılığında, inşaatın kontrolü sağlanarak yapı maliyetini karşılamak üzere kullanılması planlanmakta.

Jandarma Karakol Binası İnce İş Yapım İşi'ne ilişkin 31/05/2022 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış 07/06/2022 tarihinde yer teslimi yapılmış olup, Ağustos dönemine kadar biritilerek tarafımıza teslim edilmesi planlanmakta.

Karakol Binasının tamamlanarak hizmete geçmesi halinde; Organize Sanayi Bölgesi'nde olası hırsızlık gibi suç girişimlerinin önlenmesi, kamu düzeni ile can ve mal güvenliğinin sağlanması hedeflenmekte. Aynı zamanda Mustafakemalpaşa OSB Jandarma Karakol Komutanlığı Binasının faaliyete geçmesi ile OSB'nin yanı sıra Güllüce, Paşalar ve civarındaki mahalleler de güvenlik sağlanacak.