HABERLER

Yayın Tarihi

30.11.2017


Okunma

1650 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

OSB İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI


Bölgede faaliyet gösteren firmaların problemlerini dinlemek, çözüm önerilerini almak, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vermek amacıyla yılın son istişare toplantısı 30/11/2017 tarihinde gerçekleşti.

OSB Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK tarafından toplantı açılışı yapılarak ; Toplantıda; 7033 Sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin desteklenmesi amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair kanun ile, OSB tarafından katılımcıya devri gerçekleştirilen taşınmazların yatırım yapılmayarak boş kaldığının tespit edilmesi halinde taşınmaz malikine yapı ruhsatını alması yada OSB'nin uygun gördüğü yatırımcıya taşınmazı devretmesi için bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl süre tanınacağı hükmü ile ilgili sanayicilere bilgi verildi.

Bölgemizde başıboş dolaşan hayvanların, fabrikalara kendi imkanları ile gelen çalışanlar için tehlike oluşturduğu ve bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda sanayilere uyarıda bulunuldu.

Bölgemizde kullanılan traktöre, karla mücadele edilmesi için bir adet kar küreme ve tuzlama makinası alındığı  konusunda bilgilendirme yapıldı.

Bölgede kod farkı olan yerlere bariyer yapılması konusunda sanayicilerimizden gelen talep doğrultusunda konu ile ilgili gerekli tespitlerin yapılacağı yönünde bilgi verildi.

Arıtma tesisine yapılan daf ünitesi ile çıkış sularının gayet iyi ve berrak renkte, görünüşte çeşme suyuna benzediği konusunda bilgilendirme yapılarak son olarak devam eden kamulaştırma çalışmaları konusunda sanayiciler bilgilendirildi.