HABERLER

Yayın Tarihi

14.01.2022


Okunma

518 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

MUSTAKEMALPAŞA OSB MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROSU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında 10 Ocak  2022 Pazartesi günü saat 14:00’da  Mustafakemalpaşa OSB Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosunun açılışı yapıldı.

Açılış programı  Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde ve tüm Türkiye de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Açılış programına; Kaymakam Ahmet ALTINTAŞ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent KALIN, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz ÇARKACI, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erdoğan KAPLAN katıldı.

Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan açılış kurdele kesim töreni Cumhurbaşkanlığında düzenlenen kurdele kesim töreniyle eş zamanlı olarak yapıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Ahmet ALTINTAŞ "Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Mustafakemalpaşa  Organize Sanayi Bölgesi ile eşleştirildiğini söyledi.

Açılan  Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu  ile fabrikaların kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını vurgulayan Kaymakam ALTINTAŞ, "Bu iş birliğindeki amaç organize sanayi bölgesinin istediği nitelikli elemanları buraya göndermek. Aynı zamanda organize sanayi bölgesindeki fabrikalarda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlamak." dedi.

Organize sanayi bölgesinde oluşturulan irtibat bürosu ile  OSB'de yer alan işletmeler ile işbirliğinin güçlendirilmesi, OSB'nin mesleki eğitime erişim kapasitesinin arttırılması, işletmelerin nitelikli iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin arttırılması hedeflenmektedir.