HABERLER

Yayın Tarihi

11.03.2022


Okunma

413 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

BÖLGEMİZ 13. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI


LEVENT KALIN’A GÜVENOYU

Bölgemiz 13.Olağan Genel Kurul Toplantısı, 9 Mart 2022 Çarşamba günü MKP Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı. Divan Başkanlığını Cevdet Çağal’ın yaptığı seçimli genel kurulda Başkan Levent Kalın oybirliğiyle yeniden başkan seçildi.

YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Levent Kalın’ın başkanlığındaki Mustafakemalpaşa OSB yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Cevdet Çağal, Atalay Çetin, Mehmet Caner Dink, İbrahim Etkeser, Kasım Öztürk, Mustafa Eruslu… Yönetim kurulu yedek listesinde ise Yusuf İyigüllü, Hüseyin Ertuğrul, Orhan Eraslan, Ali Yılmaz, Mustafa Dardağan, Erem Kantar ve Gökhan Yaşar yel aldılar. Denetim Kurulu asıl listesi İlker Özaslan ve Onur Ertuğrul, yedek listesi de Müjdat Çağrın ve Sinem Algül’den oluştu. Levent Kalın, Cevdet Çağal ve Atalay Çetin, Mustafakemalpaşa OSB’yi OSBÜK genel kurulunda delege olarak temsil edecek isimler olarak seçildi.  

 40 FAAL FİRMA, 1.900 İSTİHDAM

Mustafakemalpaşa OSB Başkanı Levent Kalın, 307 hektar alanda kurulu organize sanayi bölgesinde, 40 firmanın faaliyet gösterdiğini ve 1.900 kişiye istihdam sağlandığını belirterek, “1990 yılında kurulan ve başlangıçta 60 hektar büyüklüğü olan bölgemiz gelişimini sürdürmektedir. Şu anda doluluk oranımız yüzde 64 düzeyinde. Biz alt yapı yatırımlarımızı bütçe imkanlarımız oranında tamamlıyor ve tahsisli parsellerin de bir an önce faaliyete geçmesi için yatırım çağrısında bulunuyoruz. Bizlere güvenip yeniden yönetimi emanet eden katılımcı sanayicilerimize de teşekkür ediyoruz” dedi.

 2022 BÜTÇESİ 318,9 MİLYON LİRA

Genel kurulda Mustafakemalpaşa OSB’nin 2022 yılı Gider ve Yatırım bütçesi 318 milyon 950 bin 360 lira olarak kabul edildi. Bölge 2022 yılında ağırlıklı olarak atık su arıtma tesisinin yenilenmesi ve proses su temini ile ilgili su deposu  vb. ile bölge için yol yapımı gibi yatırımlara odaklanacak.