HABERLER

Yayın Tarihi

31.12.2019


Okunma

1077 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

OSB İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ


Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların problemlerini dinlemek, çözüm önerilerin almak ,çalışmalarımızla ilgili bilgi vermek  vb. gibi konularda görüş alışverişinde bulunmak üzere, İstişare toplantısı 26.12.2019 tarih  perşembe günü  saat 14:00'de Organize Sanayi Bölgesi  hizmet binasında gerçekleşmiştir.

OSB Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK tarafından  toplantı açılışı yapıldı.Teknik Müdür Osman YÖNEK tarafından "OSB Lisanssız Elektrik Üretimi" konusunda sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Sunumda lisanssız yürütülebilecek faaliyetler, mevzuat değişikliği, lisanssız elektrik üretimi başvuru süreci ve istenilen belgeler gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Yapılan şikayetlerden OSB'de başıboş bırakılan  köpeklerin olduğu ve etrafa zarar verdiği belirtildi. OSB Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK tarafından bu konuda firmalara, yollara çıkan  köpeklerin fabrikalara kendi imkanları  ile motosikletle gelen çalışanları kovaladığı, can güvenliklerinin tehlikeye atıldığı, sonuçları ölüme kadar varan elim bir kazaya sebebiyet verilmemesi için köpeklerin kesinlikle fabrika dışına salınmaması, aksi halde başıboş bırakılan  köpeklerin  Hayvan Barınağına  teslim edileceği konusunda  firmalara uyarı yazılarının gönderildiği belirtildi.

OSB giriş ve çıkışlarında tehlike yaratan  ortarefüj düzenleme işinin ise, Karayollarının asfaltama projesi kapsamında yapılacağı ile ilgili gelen yazı hakkında bilgi verildi.

OSB girişine takılan Totem tabela konusunda bilgi verildi.

Son olarak OSB Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK tarafından mevcut ve ilave alanda devam eden yatırımlar konusunda bilgi verildi.