DUYURULAR

Yayın Tarihi

08.11.2019


Okunma

1319 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

KATILIMCILARIMIZA DUYURU


Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş., Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Bölgemiz arasında; Teknopark firmaları tarafından Ar-Ge ve yenilik projeleri geliştirilmesi, yürütülmesi, Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileştirilmesi, firmaların teknolojiye erişimi, üniversite ile işbirliği yapılması ve bu amaçla kurumsal ve sürdürülebilir mekanizmanın oluşturulması için 08/10/2019 tarihinde işbirliği protokolü imzalanmıştır.

İmzalanan protokol kapsamında;

1) İlimizin Ar-Ge ve yenilik ekosistemi kapasitesinin artırılmasına yönelik olarak, ULUTEK firmalarının Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucu ortaya çıkan ürünlerinin, OSB firmalarının altyapısı ile ticarileştirilmesi,

2) Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaç duyduğu Ar-Ge, yazılım ve tasarım projelerinde ULUTEK firmaları arasında sürdürülebilir kurumsal işbirliği mekanizmasının oluşturulması,

3) Firmaların ULUTEK'te düzenlenen eğitim, seminer, diğer bilimsel ve mesleki toplantılardan haberdar edilmesi ve uygun şartlarda yararlandırılması amaçlanmaktadır.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen katılımcılarımızın Bölge Müdürlüğümüze müracaat etmesi halinde gerekli bilgi akışı sağlanacaktır.