HABERLER

Yayın Tarihi

04.07.2019


Okunma

1056 defa okundu


Paylaş


Diğer Haberler

İSTİŞARE TOPLANTISI


Bölgede faaliyet gösteren firmaların problemlerini dinlemek, çözüm önerilerini almak, çalışmalarımızla ilgili bilgi vermek vb. konularda görüş alışverişinde bulunmak üzere 04/07/2019 Tarih Perşembe günü saat 14;00'te Organize Sanayi Bölgesi hizmet binasında firma yetkililerinin katılımları ile toplantı gerçekleşti.

OSB Bölge Müdürü Alaattin ÜÇOK tarafından yapılan toplantı açılışı akabinde Lösemili Çocuklar Vakfı yetkilileri tarafından LÖSEV'in faaliyetleri, yardım kampanyaları ve LÖSANTE Hastanesi ile ilgili sanayicilere bilgi verildi. Alınan ortak karar ile OSB Müdürlüğü'ne LÖSEV kumbaralarının konulması ve OSB'de uygun görülen alanlara LÖSEV tanıtımının yeraldığı afiş ve brandaların konulması konusunda talebimiz LÖSEV yetkililerine iletildi.

OSB Bölge Müdürü tarafından yenilenen isale hattı ile ilgili sanayicilere bilgi verildi. Biçer Kimya firma yetkilisi Nazif BİÇER tarafından bazı istikametlere hız kesici bariyer konulması talep edildi. Teknik İşler Müdürü Osman YÖNEK keşif yapılacağını, UKOME'den gerekli izinlerin alınarak uygun görülen yerlere hız kesici ve kör nokta aynalarının konulması planlandığı belirtti.

OSB girişinde bulunan ve görüntü kirliliği yaratan reklam tabelalarının kaldırılması talep edildi. İlgili alanın OSB sınırları dahilinde bulunmadığı belirtildi, konu ile ilgili çalışma yapılacağı belirtildi.

Firmalar tarafından güneş enerjisi kurulması konusunda bilgi talep edildi, bu konuda ayrıca bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

OSB Bölge Müdürü tarafından ilave alan kamulaştırma işlemleri ile ilgili son durum hakkında bilgi verildi.